Raplamaa haigla nõustab tubakast loobuda soovijaid

dets. 11, 2019

Sisse hingatud tubakasuitsust imenduvad ained vereringesse ning pääsevad kõikjale inimese kehas. Pole ühtegi organit, mida tubakakeemia ei kahjustaks. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on tubakatarvitamine seotud vähemalt 25 haiguse tekkega ning tubakatarvitamist peetakse maailmas suurimaks surmade põhjustajaks. 2015 aastal tehtud uuringu (Turu-uuringute AS) kohaselt soovib 76% suitsetajatest oma sõltuvusest vabaneda. Selle eesmärgi edukaks saavutamiseks on soovitatav kasutada nõustaja toetust. Nõustaja abil võib tubakast loobumise võimalus olla koguni mitmeid kordi tõenäolisem, kui üksi loobumist katsetades. Samuti on sel juhul suurem tõenäosus spetsiaalsete ravimite kasutamisel.

Tubakast loobumiseks on üle Eesti avatud nõustamiskabinetid, kust saab asjalikku nõu ja tuge.

Alates 16.detsembrist nõustab SA Raplamaa Haiglas tubakast loobuda soovijaid õde Tiina Laugasson. Nõustamine on tasuta ega  nõua saatekirja. Vajalik on aga eelregistreerimine telefonil 4844050.

Tubakast loobumise nõustamiskabinetti on oodatud kõik tubaka- ja e-sigareti tarvitajad.