Raplamaa haigla avab õe vastuvõtu südamepuudulikkuse diagnoosiga haigetele

nov. 10, 2019

Südamepuudulikkuse ravi eesmärk on haiguse ennetamine, haigestumise vähendamine, haigete elukvaliteedi parandamine.

Patsiendid on õe jälgimisel, kes teeb vajalikke uuringuid ning vajadusel suunab patsiendi eriarsti (südamearsti, kopsuarsti) vastuvõtule. Õe vastuvõtule on oodatud säilinud, keskmise, samuti langenud väljutusfraktsiooniga patsiendid.

Koormustaluvuse, ravitulemuse ja prognoosi hindamiseks läbivad südame- või kopsuhaigusega patsiendid treeningkatse ehk 6 minutilise käimistesti, millega hinnatakse

• submaksimaalset koormustaluvust
  • funktsionaalset võimekust
  • haiguse progresseerumist
  • haiguse raskusastet
  • medikamentoosse ravi tulemuslikkust
  • taastusravi tulemuslikkust
  • haiguse prognoosi

Testi teostab ja tulemusi hindab südamepuudulikkuse kabineti õde, kes annab patsientidele ka koduse jälgimise soovitused ning juhised.

Raplamaa haiglas vastuvõttu tegev südamepuudulikkuse kabineti õde on läbinud põhjaliku väljaõppe koos praktikaga Ida-Tallinna Keskhaiglas.

Õe vastuvõtule tulekuks on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri. Registreerumine ja  info haigla polikliiniku registratuuris või tel 48 44 050.