Kohandage nõusolekueelistused

Kasutame küpsiseid, et aidata teil tõhusalt navigeerida ja teatud funktsioone täita. Üksikasjalikku teavet kõigi küpsiste kohta leiate allpool iga nõusolekukategooria alt. Küpsised, mis on liigitatud kui Vajalikud", salvestatakse teie brauserisse, kuna need on olulised saidi põhifunktsioonide võimaldamiseks. ... 

Alati Aktiivne

Vajalikud küpsised on veebisaidi põhifunktsioonide jaoks hädavajalikud ja ilma nendeta ei toimi veebisait ettenähtud viisil.

Need küpsised ei salvesta isikuandmeid.

Funktsionaalsed küpsised aitavad täita teatud funktsioone, näiteks jagada veebisaidi sisu sotsiaalmeedia platvormidel, koguda tagasisidet ja muid kolmanda osapoole funktsioone.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Analüütilisi küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas külastajad veebilehega suhtlevad. Need küpsised aitavad anda teavet külastajate arvu, liikluse allika, jms kohta.

Tulemuslikkuse küpsiseid kasutatakse veebisaidi peamiste tulemuslikkuse näitajate mõistmiseks ja analüüsimiseks, mis aitab külastajatele pakkuda paremat kasutuskogemust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse selleks, et edastada külastajatele kohandatud reklaami vastavalt nende poolt eelnevalt külastatud lehekülgedele ja analüüsida reklaamikampaania tõhusust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

484 4050

haigla@raplahaigla.ee

Õdedelt-õdedele: Osteoporoos

märts 21, 2025

Projekt “Õdedelt Õdedele” jätkab haigla õendus/hoolduspersonali koolitamisega. Sel korral oli koolitajaks polikliiniku õendusjuht ja iseseisvat vastuvõttu tegev osteoporoosiõde Kaja Koplimets. Teemaks “Osteoporoosist õdedele ja D-vitamiin”.

Luuhõrenemine ehk osteoporoos on luu haigus, mis väljendub luu tiheduse vähenemises. Osteoporoos on iseloomulik kesk- ja vanemas eas naistel, harvem esineb luude hõrenemist meestel. Luude hõrenemine tekib lülisambas, puusaliigeses ja randmeluudes. Teema on väga aktuaalne, sest 90% haigla personalist on naised, kelle keskmine vanus on 50+. Kogu maailmas saab 1/ 3 naistest ja 1/5 meestest vanuses 50+ osteoporootilise luumurru.

Tänased teadmised annavad meile oskused vältida riskitegureid, mida saame oma eluviisidega mõjutada. Tervislik toitumine, kaltsiumirikkad toidud, vajadusel toidulisandite kasutamine ja füüsiline aktiivsus on olulised.

Ärge unustage ka D-vitamiini tähtsust! Hoolitseme oma tervise eest.