Kohandage nõusolekueelistused

Kasutame küpsiseid, et aidata teil tõhusalt navigeerida ja teatud funktsioone täita. Üksikasjalikku teavet kõigi küpsiste kohta leiate allpool iga nõusolekukategooria alt. Küpsised, mis on liigitatud kui Vajalikud", salvestatakse teie brauserisse, kuna need on olulised saidi põhifunktsioonide võimaldamiseks. ... 

Alati Aktiivne

Vajalikud küpsised on veebisaidi põhifunktsioonide jaoks hädavajalikud ja ilma nendeta ei toimi veebisait ettenähtud viisil.

Need küpsised ei salvesta isikuandmeid.

Funktsionaalsed küpsised aitavad täita teatud funktsioone, näiteks jagada veebisaidi sisu sotsiaalmeedia platvormidel, koguda tagasisidet ja muid kolmanda osapoole funktsioone.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Analüütilisi küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas külastajad veebilehega suhtlevad. Need küpsised aitavad anda teavet külastajate arvu, liikluse allika, jms kohta.

Tulemuslikkuse küpsiseid kasutatakse veebisaidi peamiste tulemuslikkuse näitajate mõistmiseks ja analüüsimiseks, mis aitab külastajatele pakkuda paremat kasutuskogemust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse selleks, et edastada külastajatele kohandatud reklaami vastavalt nende poolt eelnevalt külastatud lehekülgedele ja analüüsida reklaamikampaania tõhusust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

484 4050

haigla@raplahaigla.ee

Analüüside andmine toimub esmaspäevast reedeni ajavahemikus kella 8.00 kuni kella 15.00-ni.
 
Kõikide analüüside vastused edastatakse samal päeval raviarstile. Igal inimesel on võimalus soovi korral tellida analüüsi ise, tasudes selle eest haigekassa poolt kehtestatud hinnakirja alusel. Samuti on võimalik eelnevalt nõu küsida laboriarstilt.
  
Vereanalüüside andmisel tule laborisse võimalusel söömata, joomata.

Uriiniproovi andmisel pea meeles:

– Pese eelnevalt välised suguelundid.
– Hoolikas pesemine väldib väljastpoolt pärit mikroobide, vere valgeliblede jmt osiste sattumise  uriiniproovi sisse.
  
Soovitused naistele:
peske käed ja seejärel suguelundid ihusooja veega mitte kasutades seepi või desinfitseerivaid vahendeid. Kui Teil esineb vähestki valgevoolust või menstruaalverd, sulgege tupeava vatitampooniga. Häbememokad lükake laiali, seejärel peske kusiti suue eest taha kas käesooja vette kastetud vatitampooni, käsidušši või muu sobiva vahendiga. Iga pesuvahendit (n tampooni) kasutage vaid üks kord. Pesemist korrake mitu korda ja seejärel kuivatage pesupiirkond kuiva tampooniga.

Soovitused meestele:
peske käed, tõmmake eesnahk tagasi, peske kusiti suue ja sugutilukk ihusooja veega mitte kasutades seepi või desinfitseerivaid vahendeid. Iga pesuvahendit (n tampooni) kasutage vaid üks kord. Pesemist korrake mitu korda ja seejärel kuivatage pesupiirkond kuiva tampooniga.

Uriiniproovi kogumine:

Laboratoorseks analüüsiks on vaja uriini keskmist osa, nn. keskjoa uriini.
Urineerige paljastatud kusitiavast (naistel häbememokki lahti hoides; meestel eesnahk tagasi tõmmatuna). Algul urineerige veidi WC potti ja seejärel suunake uriinijuga proovi nõusse. Vajalik kogus uriiniprooviks peaks olema ca 70 ml. Lõpuosa uriin urineerige taas WC potti. Proovinõu peab olema puhas: proovinõu sisepinda ei tohi puudutada sõrmedega, ihu ega riietega.

Uriiniproovi märgistamine:

Saatelehel peab olema patsiendi ees- ja perekonnanimi, proovi andmise kuupäev, kellaaeg ning raviarsti nimi.
 
NB! Jälgi ajalimiiti – proovi kogumisest kuni proovi laborandi kätte jõudmise aeg on maksimaalselt 1 tund.