Kohandage nõusolekueelistused

Kasutame küpsiseid, et aidata teil tõhusalt navigeerida ja teatud funktsioone täita. Üksikasjalikku teavet kõigi küpsiste kohta leiate allpool iga nõusolekukategooria alt. Küpsised, mis on liigitatud kui Vajalikud", salvestatakse teie brauserisse, kuna need on olulised saidi põhifunktsioonide võimaldamiseks. ... 

Alati Aktiivne

Vajalikud küpsised on veebisaidi põhifunktsioonide jaoks hädavajalikud ja ilma nendeta ei toimi veebisait ettenähtud viisil.

Need küpsised ei salvesta isikuandmeid.

Funktsionaalsed küpsised aitavad täita teatud funktsioone, näiteks jagada veebisaidi sisu sotsiaalmeedia platvormidel, koguda tagasisidet ja muid kolmanda osapoole funktsioone.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Analüütilisi küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas külastajad veebilehega suhtlevad. Need küpsised aitavad anda teavet külastajate arvu, liikluse allika, jms kohta.

Tulemuslikkuse küpsiseid kasutatakse veebisaidi peamiste tulemuslikkuse näitajate mõistmiseks ja analüüsimiseks, mis aitab külastajatele pakkuda paremat kasutuskogemust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse selleks, et edastada külastajatele kohandatud reklaami vastavalt nende poolt eelnevalt külastatud lehekülgedele ja analüüsida reklaamikampaania tõhusust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

484 4050

haigla@raplahaigla.ee

VAIMSE TERVISE ÕE ISESEISEV VASTUVÕTT

Vaimse tervise õde nõustab, õpetab, konsulteerib patsienti ja tema lähedasi erinevate vaimse tervise probleemide osas ning viib läbi terapeutilisi vestlusi: 

  • psüühikahäire põhine nõustamine (ärevushäired, meeleoluhäired, depressioon jne) 
  • jälgib ja nõustab patsienti ravimite manustamise osas, ravimite kõrvaltoimetest, raviskeemi järgimise olulisusest
  • hindab eaka patsiendi kognitiivset võimekust; 
  • nõustab dementse patsiendi lähedasi (kuhu pöörduda, kuidas käituda, kuidas rääkida, mida oodata, kuidas sisustada päeva jms)
  • nõustab patsienti uneprobleemide korral (unehügieen jne)
  • vaimse tervise õde õpetab patsientidele eneseabi võtteid ärevus ja/või paanikahoogude korral 
  • nõustab patsienti õige tervisekäitumise osas nii tööl kui kodus

Vaimse tervise õde teeb koostööd pere- ja eriarstide, pereõdedega. Samuti teeb vaimse tervise õde koostööd kohalike omavalitsuste ja linnaosa valitsuste hoolekandevaldkonna töötajatega sh. lastekaitsetöötajatega ning Töötukassaga. Nõustamine toimub eesti ja vene keeles.

Vastuvõtule on oodatud lapsed -ja noorukid (alates 6 eluaastast), täiskasvanud.

Vaimse tervise õe vastuvõtule saatekirja vaja ei ole.

Vastuvõtule saab registreeruda haigla registratuuris või tel 484 4050.