Kohandage nõusolekueelistused

Kasutame küpsiseid, et aidata teil tõhusalt navigeerida ja teatud funktsioone täita. Üksikasjalikku teavet kõigi küpsiste kohta leiate allpool iga nõusolekukategooria alt. Küpsised, mis on liigitatud kui Vajalikud", salvestatakse teie brauserisse, kuna need on olulised saidi põhifunktsioonide võimaldamiseks. ... 

Alati Aktiivne

Vajalikud küpsised on veebisaidi põhifunktsioonide jaoks hädavajalikud ja ilma nendeta ei toimi veebisait ettenähtud viisil.

Need küpsised ei salvesta isikuandmeid.

Funktsionaalsed küpsised aitavad täita teatud funktsioone, näiteks jagada veebisaidi sisu sotsiaalmeedia platvormidel, koguda tagasisidet ja muid kolmanda osapoole funktsioone.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Analüütilisi küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas külastajad veebilehega suhtlevad. Need küpsised aitavad anda teavet külastajate arvu, liikluse allika, jms kohta.

Tulemuslikkuse küpsiseid kasutatakse veebisaidi peamiste tulemuslikkuse näitajate mõistmiseks ja analüüsimiseks, mis aitab külastajatele pakkuda paremat kasutuskogemust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse selleks, et edastada külastajatele kohandatud reklaami vastavalt nende poolt eelnevalt külastatud lehekülgedele ja analüüsida reklaamikampaania tõhusust.

Küpsiseid pole kuvamiseks.

484 4050

haigla@raplahaigla.ee

Aparaatse füsioteraapia protseduurid määrab haigele perearst või eriarst. Suunamise aluseks on saatekiri, millel peab olema märgitud diagnoos, millega ravile suunatakse ning kaasuvad haigused.

Ambulatoorne elektriravi on haigetele tasuline, seda Tervisekassa ei kompenseeri. Aparaatse füsioteraapia üks protseduur maksab 8 eurot, 10 korra soodushind on 30 eurot.  Täpsemat infot leiab Raplamaa Haigla kodulehelt tasuliste teenuste alt.

Elektriravi kabinet töötab Raplamaa Haigla Polikliinikus ja on avatud  08.00 – 16.00. Eelregistreerimine protseduurile:

  • elektriravi kabineti telefoni teel nr 48 90 735
  • elektriravi kabinetis kohapeal

Aparaatne füsioteraapia on üks võimalikke füsioteraapia vorme. Seda saab kasutada üksikul kujul, aga ka kombineerituna näiteks liikumisravi, massaaži või teiste füsioteraapia ravi võimalustega. Uued kaasaegsed aparaadid asuvad haigla elektriravi kabinetis. Ühel päeval on võimalik teha kaks erinevat raviprotseduuri, seega viie päeva jooksul kümme protseduuri. Määratud raviskeemi järgides võib patsient vajada kordusravikuuri alles mõne aasta möödudes. Täpsed selgitused protseduuri ja selle toime kohta annab kabineti õde.

Pakume järgnevaid aparaatse füsioteraapia protseduure:

Laserravi- kasutatakse ägedate ja krooniliste liiges- lihashaiguste raviks, vähendades põletikku ja tõstes immuunsust. Ravi sobib radikuliitide, osteokondrooside, liigeshaiguste, troofiliste haavandite, ekseemide raviks, samuti kõrva- nina- kurgu ja hambahaiguste raviks, aga ka neuropaatiate, lihas- ja liigesvalude raviks. Laserravi sobib ka südamehaigetele.

Magnetravi– on turset alandav ja põletikuvastase toimega. Magnetravi soodustab ainevahetust ja vereringet, kiirendab luumurdude paranemist ning on valuvastase toimega. Magnetravi sobib krooniliste lihas- ja liigeshaiguste, veenilaiendite, veenipõletike, kroonilise nahahaiguse psoriaasi, troofiliste haavandite raviks. Veresooni laiendava toime tõttu sobib ka kõrgenenud vererõhuga ja vanemaealistele patsientidele.

Ultraheli- on mehhaanilise toimega, mis tekitab mikromassaaži efekti, vähendades valu ja turset. Termiline toime muudab energia soojuseks, mis parandab verevarustust ning lõõgastab spasme. Ultraheliravi tulemused võivad avalduda mõne nädala möödumisel pärast ravi.

Ultralühilaine ja mikrolaine – väheneb põletik, alaneb turse ning leeveneb valu mõjutatavas piirkonnas. Ultralühilainet kasutatakse kõrva- ja põskkoopapõletike korral, aga ka liigesturse alandamiseks.

Impulssvool (diadünaamika)- kiire valuvaigistava toimega ägeda ja kroonilise valu puhul.  Impulssravi sobib kaela-, õlavöötme- ja alaseljavalude leevendamiseks. Sidemete- lihaste venituste korral. Uriini/ roojapidamatuse korral. Soolestiku spastiliste seisundite korral. Positiivset efekti võib tunda kolme kuni viie ravikorra järel.

Interdüün– parandab verevarustust ja lümfiringet ning vähendab valu, see sobib krooniliste vaevuste leevendamiseks.