Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data01/virt98471/domeenid/www.raplahaigla.ee/htdocs/wp-includes/media.php on line 892

Suitsetamisest loobujate nõustamise kabinet

Suitsetamisest loobujaid nõustavad Dr Mari Põld, Dr Liis-Mail Moora.

Rasedaid nõustab ämmaemand Eevi Malmberg.

Vastuvõtt toimub Rapla haigla polikliinikus (Alu tee 1), kabinetis 7, kolmapäeviti kell 13 – 16. Registreeruda vastuvõtule saab registratuuri telefonil 48 44 050

Nõustame ka haigla osakondades ravil olevaid patsiente, kes soovivad suitsetamist maha jätta. Suitsetamisest loobumise nõustamise (SLN) teenuse osutamine on SLN kabinettides tasuta.

Igal aastal sureb maailmas üle 4 miljoni inimese tubaka tarbimisest tingitud haigustesse. 60-70% igapäevasuitsetajatest sooviksid sellest pahest  loobuda, kuid nad ei ole selleks valmis ja vajavad nõustaja toetamist. Mõõduka ja tugevama nikotiinsõltuvuse korral on vajalik nikotiinasendusravi või medikamentoosne ravi bupropriooniga.

Kui ilma nõustamata loobub suitsetamisest 2-5% nikotiinsõltlastest, siis nõustamise korral suudab loobuda 20-30%. Nõustamine sisaldab ka nikotiinsõltuvuse taseme hindamist, individuaalse raviplaani koostamist, selle elluviimise juhendamist ja toetamist.