Päevakirurgia

Päevakirurgia ravivoodid asuvad sisehaiguste osakonnas, mis asub haigla B-korpuse II korrusel.

Päevakirurgia operatsiooniplokis tehakse plaanilisi päevakirurgia operatsioone:

 – Otorinolarüngoloogia (nt kurgumandlite eemaldamise operatsioonid; kõrvalekaldunud ninavaheseina operatsioonid, andenoidektoomia, kuulmekile šunteerimine
 – Ortopeedia (nt artroskoopilised põlve- ja hüppeliigese operatsioonid; hallux valgus operatsioonid; implantaatide eemaldamised)
 – Uroloogia (nt vasoresektsioonid, tsirkumtsiisiod, vasektoomia)
 – Üldkirurgia (nt sapipõie, veenilaiendite, songa ja nahakasvajate, karpaalkanali   operatsioonid, jäseme amputatsioonid)
 – Günekoloogia (nt steriliseerimine, abrasioon, hüsteroskoopia, diagnostiline  laparoskoopia, günekoloogilised protseduurid)

Plaanilisi päevakirurgilisi operatsioone tehakse tööpäeviti kella 8.00 kuni 16.00ni ning päevas keskmiselt 4-6 operatsiooni. Patsiente opereeritakse ühes operatsioonitoas nii üldnarkoosis kui ka lokaalanesteesias. Olenevalt erialast ja raskusest võib operatsioon kesta alates 15 minutist kuni 2 tunnini.

Päevakirurgia palat kaasaegse sisustusega, kus on kõik vajalik, et tagada patsiendi meditsiiniline järelevalve. Osakonnas kokku on 7 voodikohta, kus patsiendid võivad peale operatsiooni kosuda. Võimalusel lapspatsiendiga viibib osakonnas üks lapsevanem. Kui patsiendid on taastunud ning meditsiinilist järelvalvet enam ei vaja, võivad nad minna saatjaga koju.

[pdf id=3307]

[pdf id=3308]