Kaugvastuvõtt

Head patsiendid!

Kevadine eriolukord on oluliselt kiirendanud kaugvastuvõtu omaksvõttu tervishoiusüsteemis ja andnud tervishoiuteenuse osutajatele ajendi soetada kaugtööd võimaldavad seadmed. Kui seni oleme pakkunud kaugvastuvõttu traditsiooniliselt telefoni teel, siis alates 17.03.2021 on meil konsultatiivse polikliinikus kaugvastuvõtu valmisolek ka video teel. Videovastuvõtt lepitakse kokku Teie nõusolekul. Videovastuvõtt toimub MS Teams keskkonnas, milleks on vaja head interneti ühendust ja IT seadet (arvuti, tahvelarvuti, telefon), millega on võimalik pilti kuvada. Liituda vastuvõtukutsega saab Regionaalhaigla digiregistratuuri ID-kaardi või Mobiili-ID-ga Digiregistratuur (regionaalhaigla.ee) (vt. juhend allpool). Videovastuvõtu lõpus palun täitke rahuolu küsimustik Videovastuvõtu kogemus (haigekassa.ee)

Haigekassa kaugteenuste projektijuhi Jaarika Järviste sõnul näitab patsientide tagasiside, et inimesed ootavad videovastuvõttu. Selle head mõju kinnitavad ka uuringud. „Pelgalt telefoni teel toimuv vastuvõtt võib küll paista mugavam, kuid inimene omastab enam kui 50 protsenti infost pildi teel, sealt edasi tulevad alles heli ja tekst,“ selgitas Järviste.  „Teineteise nägemine aitab luua usaldust. Vestluskaaslase miimika, ilmete ja kehahoiaku nägemine on väärtuslik nii patsiendile kui ka tervishoiutöötajale, kelle jaoks annab patsiendi nägemine enam kindlustunnet, et info on tõepoolest inimeseni jõudnud,“ loetles Järviste videovastuvõtu plusse.

Kui videosilla kasutamine kaugteenuste juures on praegu kolme protsendi juures kõikidest vastuvõttudest, siis 2021. aastal loodab haigekassa selle koos teenuseosutajatega tõsta vähemalt kümne protsendi peale.

Kaugvastuvõtu teenust saavad osutada eriarstid, ämmaemandad, õed; kaugteraapia kliinilised psühholoogid, füsioterapeudid, tegevusterapeudid ja logopeedid.

Kaugvastuvõtu teenuste rahulolu küsimustik asub SIIN

Juhend on allalaaditav SIIT

Videovastuvotu_juhend_patsiendile