Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data01/virt98471/domeenid/www.raplahaigla.ee/htdocs/wp-includes/media.php on line 892

Uus info! COVID-19 vastu vaktsineerimine

17. mail õhtul alates kell 19on COVID-19 vastu vaktsineerimiseks aja broneerimine digiregistratuuris avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 16-aastased.Vaktsineerimiseks kasutatakse Comirnaty(Pfizer/BioNtech), Jannseni ja Vaxzevria (Astra Zeneca) vaktsiini.

Lähipäevil avaneb võimalus registreerida broneerimise aeg ka keskse telefoninumbri vahendusel. Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese ametliku elukohaga – kõik võivad endale broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti.

Aja broneerimiseks digiregistratuuris tuleb valida „Teenus“ lahtri rippmenüüst sobiv vaktsiin. 

Riskirühma kuuluvatel inimestel palume vaktsineerimiseks broneerida aeg üleriigilise digiregistratuuri teel. Infot riskirühma kuulumise kohta saab oma perearstilt või patsiendiportaalist.

Kui Te vaktsineerimisele Raplamaa Haiglas  mingil põhjusel tulla ei saa, siis palun teatage sellest telefonil 4844050 või 48 90702 (E-R 8.00-16.00) või haigla@raplahaigla.ee

Inimestel, kes on COVID-19 juba läbi põdenud, tuleks immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusel teha üks vaktsiinidoos ja mitte varem kui 6 kuud pärast tervenemist.

Kui Te ei oska digiregistratuuri kasutada, helistage abi küsimiseks telefonil 6003 033, kõnesid võetakse vastu iga päev kella 10-14

Kuidas tulla vaktsineerimisele Raplamaa Haiglas?

  • Võtke kaasa ID-kaart ja kui Teil on olemas, siis ka vaktsineerimispass.
  • Pange selga riided, mis võimaldavad õlavarre paljastamist.
  • Sisenege Raplamaa Haigla polikliiniku registratuuri sissepääsust.
  • Registratuuri sisenemisel tehke käte antiseptika, pange ette uus mask (maskid asuvad registratuuri teenindusletil) ja hoidke turvalist distantsi teistega ning täitke tervisedeklaratsioon.
  • Pange välisriided garderoobi ja liikuge haigla polikliinikusse (jälgige suunavaid silte).
  • Vaktsineerimise järgselt palutakse Teil istuda ootealale, jälgida oma seisundit ja teavitada õde, kui enesetunne muutub. Kui enesetundes muutusi ei ilmne, võite lahkuda 15 minuti möödudes.
  • Teise doosi vaktsineerimise aja annab Teile õde ja Teid teavitatakse kaks päeva enne ka  SMS-i ja e-kirja teel. Palun kontrollige oma andmeid ePatsiendi portaalis ja ee lehel ja kontrollige telefoninumbri olemasolu.

NB! Palume mitte tulla vaktsineerimisele, kui Teil on hingamisteede infektsiooni sümptomid!